• Leech

  • The Death of David Cronenberg

  • Save Ralph

    ½

  • Walnut Tree

  • Little Women

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★

  • About Endlessness

    ★★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ½

  • A Hairy Tale

  • Just 6.5

    ½

  • Green Book

  • The Nun

    ½

  • A Star Is Born

  • First Man

    ★½

  • The Post

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Wonder

    ½

  • Coco

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

  • It

    ½

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Battle of the Sexes

    ½

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

    ½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ½

  • 24 Frames

    ★★★★

  • Going in Style

    ½

  • The Disaster Artist

    ½

  • Baby Driver

  • John Wick: Chapter 2

    ½

  • Call Me by Your Name

  • The Big Sick

    ½

  • Passengers

    ½

  • Silence

    ★★★

  • The Lost City of Z

  • Split

  • Jackie

    ½

  • Lion

    ½

  • The Light Between Oceans

    ½

  • Moonlight

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • La La Land

  • Mechanic: Resurrection

    ½

  • War Dogs

    ½

  • Suicide Squad

    ½

  • Jason Bourne

    ½

  • The Legend of Tarzan

    ½

  • Me Before You

    ½

  • The Salesman

  • The Nice Guys

    ½

  • Life and a Day

  • The Birth of a Nation

    ½

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ½

  • The Revenant

    ★★★

  • Joy

    ½

  • The Big Short

    ½

  • By the Sea

    ½

  • Burnt

    ½