Sarah has logged 17 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Shame

Shame

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Handsome Antonio

Handsome Antonio

1960
×
★★½
Edit this entry  
10
Le Notti Bianche

Le Notti Bianche

1957
×
★★★★
Edit this entry  
05
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Beekeeper

The Beekeeper

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
Edit this entry  
05
Tramway

Tramway

1966
×
Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
04
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
02
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Simple Event

A Simple Event

1974
×
★★★★
Edit this entry