Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
11
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★½
Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Tale of Two Kitchens

A Tale of Two Kitchens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Relic

Relic

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
1BR

1BR

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cadaver

Cadaver

2020
×
★½
Edit this entry  
31
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
Edit this entry  
16
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Last Shift

Last Shift

2014
×
★½
Edit this entry  
13
Home Education

Home Education

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The iMom

The iMom

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Vivarium

Vivarium

2019
×
★½
Edit this entry  
09
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Circle

Circle

2015
×
★★
Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry