• Emma.

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★★

  • Running with Beto

  • Captain Marvel

  • Knock Down the House

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Creed II

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Free Solo

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Sharp Objects

  • Ant-Man and the Wasp

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Being Serena

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Dirty Computer

  • Bao

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Wild Wild Country

  • Ready Player One

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Team Darryl

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Irreplaceable You

    ★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Shirkers

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Baltimore Rising

  • A Christmas Prince

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★