Ana has logged 60 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Battle of Amfar

The Battle of Amfar

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★
Edit this entry  
23
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
Edit this entry  
22
Baltimore Rising

Baltimore Rising

2017
×
Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Read the review Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
Edit this entry  
21
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Immortal Life of Henrietta Lacks

The Immortal Life of Henrietta Lacks

2017
×
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry  
18
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Curmudgeons

Curmudgeons

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chicago

Chicago

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ballet 422

Ballet 422

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
12
Even the Rain

Even the Rain

2010
×
Edit this entry