Houston has logged 181 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Night School

Night School

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slice

Slice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Package

The Package

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Alpha

Alpha

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Transporter

The Transporter

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★½
Edit this entry