Sort by

Houston has logged 47 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
28
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Still Life

Still Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Procession

Procession

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Radio On

Radio On

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
Alien on Stage

Alien on Stage

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Ste. Anne

Ste. Anne

2021
×
½
Edit this entry  
20
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Minutes

Minutes

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Assassination of Richard Nixon

The Assassination of Richard Nixon

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Decameron

The Decameron

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
15
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Edit this entry  
10
Karen

Karen

2021
×
½
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Baskin

Baskin

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Profile

Profile

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Zeroville

Zeroville

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Becky

Becky

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Edit this entry  
03
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Edit this entry  
02
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★★
Edit this entry