• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Wrong House Sitter

    ½

  • The Grudge

    ★★

  • Dracula

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★½

  • Secret Obsession

    ★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Intruder

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Villains

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Other Side of the Box

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nun

    ★★★½

  • The Little Mermaid

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Empowered

    ★★

  • Lethal Admirer

    ★★★

  • Winchester

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★½

  • The Open House

    ½

  • Fifty Shades Freed

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Plastik

    ★★★

  • Catcalls

    ★★★★

  • Heartthrob

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★½

  • Dead Night

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Downsizing

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Leatherface

    ★★

  • Sharknado 5: Global Swarming

  • Abracadabra

    ★★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★★

  • Annabelle: Creation

  • 47 Meters Down

  • Expedition Happiness

    ★★★★★

  • Take Me

    ★★★★★

  • 1 Mile To You