Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
31
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Your Highness

Your Highness

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
Edit this entry  
17
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dracula 2000

Dracula 2000

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
21
She's All That

She's All That

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry