Sabrina has logged 74 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
Edit this entry  
06
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Staten Island

Staten Island

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Willard

Willard

1971
×
★★½
Edit this entry  
29
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
27
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Attic Panic

Attic Panic

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Sweet Life

The Sweet Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Expedition Happiness

Expedition Happiness

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
Edit this entry  
04
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
Read the review Edit this entry  
24
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
The Watch

The Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Edit this entry  
20
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★
Edit this entry  
20
Thinner

Thinner

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
Edit this entry  
18
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
17
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★
Edit this entry