• The Haunting of Hill House

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Papi Chulo

  • Blue

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Salt

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Night of the Two Moons

    ★★

  • Leading Lady Parts

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

  • Flavors of Youth

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The Harvesters

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • El Angel

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Sorry Angel

    ★★★★

  • Sauvage

    ★★★½

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Death Wish

    ★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • We the Animals

    ★★★

  • Nancy

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Fauve

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Caracas Vice Vol. 2

    ★★★½

  • Rolling Stone: Stories From the Edge

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Geostorm

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★