Jenni has logged 96 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snatched

Snatched

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
05
Red Desert

Red Desert

1964
×
Edit this entry  
28
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Day the Earth Froze

The Day the Earth Froze

1959
×
Read the review Edit this entry  
03
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Read the review Edit this entry  
31
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Edit this entry  
31
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry