• The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

  • Purple Hearts

    ★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

    ★★

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Our Father

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Crush

    ★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★½

  • Tall Girl 2

  • Marry Me

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hating Game

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Twist

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★