• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Diana: The Musical

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Awake

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Me You Madness

    ½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Blithe Spirit

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½