Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
★½
Edit this entry  
12
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
27
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Stuart Little 2

Stuart Little 2

2002
×
★★
Edit this entry  
01
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★
Edit this entry  
29
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Edit this entry