• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Infidel

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

  • A Star Is Born

  • Who Is America?

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Diamantino

  • Deadpool 2

  • Bao

    ★★★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Professor Marston and the Wonder Women

  • I, Tonya

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Dalida

    ★★★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★½

  • The Girl on the Train

  • The Magnificent Seven

  • Moonlight

    ★★★★½