• The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Binding

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • His House

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • He's Out There

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Finding Dory