Sadrii has logged 27 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Binding

The Binding

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry