Sort by

Steve has logged 41 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Foo Fighters: Back and Forth

Foo Fighters: Back and Forth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blaze

Blaze

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jim Gaffigan: Beyond the Pale

Jim Gaffigan: Beyond the Pale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jim Gaffigan: King Baby

Jim Gaffigan: King Baby

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry