Sort by

safa (?) has logged 88 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★½
Edit this entry  
28
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Me Before You

Me Before You

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Edit this entry  
31
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry