Sort by

safa (?) has logged 21 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
½
Edit this entry  
24
Limitless

Limitless

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Happiness

Happiness

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
In Time

In Time

2011
×
★★
Edit this entry  
23
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Swallow

Swallow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Extraordinary You

Extraordinary You

2019
×
★★★★★
Edit this entry