safarilunaire has logged 49 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Little Girl

Little Girl

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Under the Sun of Satan

Under the Sun of Satan

1987
×
★★½
Edit this entry  
20
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Revolution, Riot Grrrl Style

Revolution, Riot Grrrl Style

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Our Summer in Provence

Our Summer in Provence

2014
×
★½
Edit this entry  
10
Leto

Leto

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Focus

Focus

2015
×
Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cuties

Cuties

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
08
In My Room

In My Room

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Spanish Apartment

The Spanish Apartment

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Speak Up

Speak Up

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Thanks Boss!

Thanks Boss!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Virus Tropical

Virus Tropical

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
My King

My King

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Rent

Rent

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Point

The Point

1971
×
★★★
Edit this entry  
29
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Le Brio

Le Brio

2017
×
½
Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Edit this entry  
19
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Lou!

Lou!

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Edit this entry