• Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Fatale

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Dry

    ★★★½

  • Monster Hunter

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Console Wars

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Rogue

    ★½

  • The Donut King

    ★★★★

  • The Tax Collector

    ★½

  • Cut Throat City

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • The Old Guard

  • The Rental

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Russell Peters: Deported

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Midway

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Informer

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ne Zha

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★