Safi has logged 109 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midway

Midway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sour Grapes

Sour Grapes

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
8MM

8MM

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
09
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Informer

The Informer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cut Throat City

Cut Throat City

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Edit this entry  
30
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cyborg

Cyborg

1989
×
Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Rogue

Rogue

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rental

The Rental

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paterno

Paterno

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Walk

The Walk

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Split Second

Split Second

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Pride and Glory

Pride and Glory

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Congo

Congo

1995
×
★½
Read the review Edit this entry