Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Crush

The Crush

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Election

Election

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
14
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl from Plainville

The Girl from Plainville

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sky High

Sky High

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
Read the review Edit this entry