• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Wrath of Man

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Honest Thief

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Hamilton

    ★★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Michael Jackson: Man In The Mirror

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Delibal

    ★★★½

  • Chris Tucker: Live

    ★★★½

  • Focus

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Hunter x Hunter: The Last Mission

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Now You See Me

    ★★★★

  • Hunter x Hunter: Phantom Rouge

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Argo

    ★★★★

  • In Time

    ★★★★

  • Hugo

    ★★★★★

  • Hotarubi no Mori e

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • 3 Idiots

    ★★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★★

  • The Notebook

    ★★★★½

  • Oldboy

    ★★★★½

  • Training Day

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★

  • Memento

    ★★★★

  • Yi Yi

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Magnolia

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★½

  • Meet Joe Black

    ★★★★½

  • American History X

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★½

  • Se7en

    ★★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★