Saif has logged 40 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ice Age

Ice Age

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sholay

Sholay

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings Collection

The Lord of the Rings Collection

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Early to Bed

Early to Bed

1941
×
★★½
Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hook

Hook

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deported

Deported

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry