• Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Umbrella

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tales from the Multiverse

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★★½

  • Good Boy

    ★★★½

  • Stray

    ★★★½

  • Out

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • CatVideoFest 2020

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Loop

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Holidaze

    ★★★

  • Wind

    ★★★½

  • Bounty

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Helluva Boss

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Killer Sofa

    ★★★

  • Hazbin Hotel

  • Rebooted

    ★★★½

  • Expedition Amelia

    ★★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★★

  • Minion Scouts

    ★★★

  • Super Gidget

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Last Turtle

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Our Planet

    ★★★★½

  • Dragons and Damsels

    ★★★½