victoria has logged 87 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★
Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
True Story

True Story

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★★
Edit this entry  
19
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Edit this entry  
14
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blame

Blame

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry