victoria has logged 16 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Night

Dark Night

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Valentine

Valentine

2001
×
★★½
Edit this entry  
02
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
This Means War

This Means War

2012
×
★★
Edit this entry  
01
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry