Wyatt has logged 29 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry