• Old

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Baby Done

    ★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Summerland

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Roads Not Taken

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Downhill

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½