Andy has logged 32 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Shut In

Shut In

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life, Animated

Life, Animated

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Notes on Blindness

Notes on Blindness

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tower

Tower

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry