Sort by

SaintPauly has logged 450 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Detective vs. Sleuths

Detective vs. Sleuths

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Broker

Broker

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Winter Boy

Winter Boy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Troll

Troll

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Le Torrent

Le Torrent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Angry Annie

Angry Annie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Lesson Plan

Lesson Plan

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Bears

No Bears

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inu-oh

Inu-oh

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Our Ties

Our Ties

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Forever Young

Forever Young

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stay With Us

Stay With Us

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Les Engagés

Les Engagés

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Les Femmes du Square

Les Femmes du Square

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Until Tomorrow

Until Tomorrow

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House

The House

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Coma

Coma

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
More Than Ever

More Than Ever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Round Midnight

Round Midnight

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Une comédie romantique

Une comédie romantique

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Three Nights a Week

Three Nights a Week

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maixabel

Maixabel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Charlotte

Charlotte

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dealer

Dealer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wilderness Therapy

Wilderness Therapy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Riposte féministe

Riposte féministe

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hellhole

Hellhole

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Colors of Fire

The Colors of Fire

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Butterfly Vision

Butterfly Vision

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harka

Harka

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry