Sort by

SaintPauly has logged 41 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Employee of the Month

Employee of the Month

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Reality

Reality

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uman – The Perfect Man

Uman – The Perfect Man

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Not My Type

Not My Type

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fratè

Fratè

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Way to Happiness

The Way to Happiness

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interceptor

Interceptor

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sanctity of Space

The Sanctity of Space

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prince

Prince

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Incredible But True

Incredible But True

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Champagne!

Champagne!

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rubber

Rubber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mother and the Whore

The Mother and the Whore

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lettre à l'enfant que tu nous as donné

Lettre à l'enfant que tu nous as donné

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
15 Ways to Kill Your Neighbour

15 Ways to Kill Your Neighbour

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fortune Favors Lady Nikuko

Fortune Favors Lady Nikuko

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Audition

Audition

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
C'est magnifique !

C'est magnifique !

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hive

Hive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clara Sola

Clara Sola

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry