Nick has logged 23 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hulk

Hulk

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Project A

Project A

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Back in the USSR

Back in the USSR

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★½
Edit this entry  
16
Silver Streak

Silver Streak

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Julie Darling

Julie Darling

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Easy Virtue

Easy Virtue

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ali

Ali

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Jigsaw Man

The Jigsaw Man

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★½
Edit this entry  
04
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avalanche Express

Avalanche Express

1979
×
★½
Read the review Edit this entry