• The Northman

    ★★½

  • Morbius

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Songbird

    ½

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • Holidate

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • A Nightmare Wakes

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • After We Collided

  • Work It

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Unhinged

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Little

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ½

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • What Men Want

    ★★

  • Selah and the Spades

    ½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★