Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
November

November

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovely Andrea

Lovely Andrea

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Morbius

Morbius

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Plug Love

Plug Love

2017
×
½
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
So Undercover

So Undercover

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Little

Little

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry