Sort by

⭐️ has logged 188 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Time

In Time

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry