• Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ½

  • Moxie

  • AK vs AK

    ★★

  • Ludo

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Eli

  • Axone

  • The Platform

    ★★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • GUO4

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Article 15

    ★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • What are the Odds?

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Ghost Town Anthology

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Breakwater

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Andhadhun

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★

  • High Life

    ★★

  • First Man

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Sabrina

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Tag

    ½

  • This Magnificent Cake!

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Raazi

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★

  • The Daughters of Fire

    ★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Father to Son

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★½

  • Daniel Sloss - Jigsaw

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½