• The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Last Christmas

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Hair Love

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Blue

  • The Nun

    ½

  • Mirai

  • Cold War

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Bao

    ½

  • A Quiet Place

    ½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★½

  • Peter Rabbit

  • Tennessee Devil Redux

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★

  • Snow Steam Iron

  • mother!

    ★★½

  • First Reformed

    ★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • War for the Planet of the Apes

    ★½

  • Loving Vincent

    ★★★

  • Blame!

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • The Fate of the Furious

    ½

  • Night Is Short, Walk on Girl

  • Kong: Skull Island

  • The Lego Batman Movie

    ½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • Sleep Has Her House

  • A Last Look at..

  • Hi Stranger

  • In This Corner of the World

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★

  • Arrival

    ★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

  • Suicide Squad

    ½

  • Your Name.

  • The Secret Life of Pets

    ½

  • Piper

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    ½

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ½

  • The Angry Birds Movie

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★½

  • A Bride for Rip Van Winkle

    ★★½

  • Dou kyu sei – Classmates

  • Zootopia

    ★★

  • Deadpool

    ½

  • Kung Fu Panda 3

  • Ride Along 2

    ½

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

  • The Revenant

    ★★★

  • Joy

    ★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Creed

  • Harmony

  • Victor Frankenstein