Saleh has logged 199 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Easy A

Easy A

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Sijjin 4

Sijjin 4

2017
×
Edit this entry  
24
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★½
Edit this entry  
21
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Edit this entry  
20
Watch Me When I Kill

Watch Me When I Kill

1977
×
★★½
Edit this entry  
20
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Hammer: The Studio That Dripped Blood

Hammer: The Studio That Dripped Blood

1987
×
Edit this entry  
17
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★½
Edit this entry  
16
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
Edit this entry  
14
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★
Edit this entry  
13
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Yoyo

Yoyo

1965
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hatchet for the Honeymoon

Hatchet for the Honeymoon

1970
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★★
Edit this entry  
30
Paranoiac

Paranoiac

1963
×
★★★½
Edit this entry  
25
Too Late for Tears

Too Late for Tears

1949
×
★★★½
Edit this entry  
23
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Zelig

Zelig

1983
×
★★½
Edit this entry  
21
Baron Blood

Baron Blood

1972
×
Edit this entry  
20
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2000
×
½
Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
Edit this entry  
07
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Edit this entry  
26
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Danny Collins

Danny Collins

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Terror in a Texas Town

Terror in a Texas Town

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
★★★
Edit this entry  
10
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Edit this entry  
09
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry