Jared has logged 275 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Helluva Boss

Helluva Boss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry