• struggle

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Humans & the Mongoose

  • Free Guy

    ★★★

  • A Way Out

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • A Stand Worthy of Men

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Floating Plan

  • Extra Footage

  • Caveat

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • A Chocolate Tale

  • The Book of Sun

    ★★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

  • The 8th Day of the Week

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Old Kids

  • Rich in Love

    ½

  • The Weeknd: After Hours

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Winter's Blood

  • The King

    ★★★★

  • Ad Astra

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • سبع البرمبة hd

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Rida's Clock

  • عقلي

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • The Suit

  • El Kowayseen

    ★★★

  • Mile 22

    ★★½

  • Christopher Robin

  • The Meg

    ★★

  • The Darkest Minds

    ★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★½

  • Karmooz war

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Ali Baba

    ★★

  • Papillon

    ★★★★½

  • It

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Khair and Baraka

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Folaim - Maybe

  • Antar, The Fourth Grandson of Shaddad

    ½

  • War Machine

    ★★

  • So It Goes

  • Farce

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Folaim - My Friend Satan

  • Logan

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ½

  • Pussy

  • The Magnificent Seven

    ★★★½