• Sleeping with Other People

    Sleeping with Other People

    ★★★½

    this was a pleasant surprise I thoroughly enjoyed myself!!! If you are looking for a good rom com!!! here it is ❤️

  • The Even Stevens Movie

    The Even Stevens Movie

    ★★★

    thinking about the video where Shia gets a covid test sorry don’t mean to get horny on main

  • Airplane!

    Airplane!

    ★★★★

    the cinematography of the jigging jello then panning to the lady's boobs bouncing such art

  • This Is Paris

    This Is Paris

    ★★★½

    absolute legend strong queen my favorite part was when she ripped music festival bracelets off her boyfriend and her security threw him in a car ❤️

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★

    when he looks straight into the camera I lose it

  • Big Time Adolescence

    Big Time Adolescence

    ★★★★

    thoroughly enjoyed this. pleasantly surprised. watch to see machine gun kelly be told to play meghan trainor at a party

  • Unpregnant

    Unpregnant

    ★★½

    Never Rarely Sometimes Always did it better, and I just didn’t vibe with a Booksmart-esque take on this subject matter. Also the Euphoria carnival vibes weren’t doing it for me. Idk let’s not make abortion travel stories a trendy sub-genre ¯\_(ツ)_/¯

  • May It Last: A Portrait of the Avett Brothers

    May It Last: A Portrait of the Avett Brothers

    ★★★★★

    this documentary makes me so emotional there is no greater band on this earth and nothing hotter than a Carolina man playing the banjo for his children

  • Mermaids

    Mermaids

    ★★★½

    little sister katie chugged that wine!!! sis is a tank

  • I'm Thinking of Ending Things

    I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

    this movie is kinda like when you have sex with a film bro and he thinks it’s great and you don’t know what happened and he gaslights you into thinking it was incredible

  • Magic Mike

    Magic Mike

    ★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    all this to say, this has the most yellow lighting/color correcting than any other film and junk 👏🏻 was 👏🏻 thrown 👏🏻

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

    talented, beautiful, and grounded. how does it feel to be god tier like this? the athleticism!!! the attitude!!! the way her hair blows in the wind!!! historic content right here.