Salman Al Farisi has logged 20 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry