Sort by

Salman Al Farisi has logged 21 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Magic Gloves

The Magic Gloves

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
M

M

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
At War

At War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enter the Anime

Enter the Anime

2019
×
Read the review Edit this entry