Jonah has logged 69 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Platform

The Platform

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Blade II

Blade II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade

Blade

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Audition

Audition

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Splice

Splice

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Highlander

Highlander

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Underwater

Underwater

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Hamilton

Hamilton

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lodge

The Lodge

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★
Read the review Edit this entry