Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Josée

Josée

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train

Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dinner Party

The Dinner Party

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Just a Stranger

Just a Stranger

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tiny Times 2

Tiny Times 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Tiny Times

Tiny Times

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anna

Anna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry