• Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Super Mario Bros.

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Avatar: The Way of Water

  • Nope

  • Lightyear

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • The Making of Among Us - Documentary

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Against the Ice

    ★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • Bidoof's Big Stand

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Sunrise Palms

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Dug Days

    ★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • The Boss Baby: Family Business

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Us Again

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★½